Görme Engelliler

Projemiz Basında

Comenuis Projesi OLAY gazetesinde haber olarak yayınlandı. ’Benimle Oyna, Bilgisayarla Değil’ adlı projeyle şubat ayında Avrupa Birliği’ne başvuran okulumuza, 23 bin euro’luk kaynak geldi.

Proje Koordinatörü ve İngilizce Öğretmeni Habip Özçakır, okul olarak ’Benimle Oyna, Bilgisayarla Değil’ başlığını taşıyan proje ile Şubat 2012’de başvuruda bulunduklarını ve projelerinin, Türkiye genelinde bin 630 projeden kabul edilen 506’sı arasında yer aldığını belirtti. Özçakır, Eylül ayından itibaren uygulanmaya başlanan proje ile Letonya, Yunanistan, Romanya, İtalya ve İspanya’dan 5 farklı okulun öğretmen ve öğrencilerinin iki yıl boyunca birçok faaliyette bulunacağını anlattı. Özçakır, öğretmen ve öğrenci değişimlerinin de olacağı projeyle ilgili ilk toplantının 16 Kasım’da kendi okullarında gerçekleştirileceğini bildirdi.  

PROJENİN AMACI...

  Proje ile öğrencilerin, bilgisayardan uzaklaştırılıp unutulmaya yüz tutmuş dış dünya oyunlarına yönlendirilmesinin amaçlandığını dile getiren Okul Müdürü Necmettin Küçük de, öğrencilerin farklı ülkelerden öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurma şansına sahip olacaklarını söyledi. Küçük,  bilişim teknolojilerini kullanarak değişik ülkelerle iletişim içinde olacak öğrencilerin, İngilizce konuşma becerilerini artıracaklarını ve öğretmenler ile idari personelin de, Avrupa’daki farklı kültürleri tanıyarak değişik eğitim-öğretim metodlarını kendi okullarında uygulama fırsatı yakalayacaklarını anlattı.